Jesteś tutaj: Tanie noclegi Tanie noclegi mazowieckie Tanie noclegi Pułtusk Hotel*** Dom Polonii

Zamek w kształcie podkowy, z dziedzińcem usytuowanym pośrodku, został odbudowany w stylu renesansowym i uroczyście otwarty w lipcu 1989r. Tak długi czas odbudowy był związany z pracami archeologicznymi.

W Domu Polonii istnieje możliwość zorganizowania różnorodnych imprez, takich jak konferencje, zjazdy, kongresy, przyjęcia okolicznosciowe dyplomatyczne i biznesowe, sympozja naukowe, bale, bankiety, koncerty, wernisaże, spotkania integracyjne, przyjęcia weselna, imprezy plenerowe, pikniki, ogniska nad rzeką Narew.

Baza gastronomiczna Domu Polonii jest bardzo bogata i skłąda się z restauracji Kazrmazynowa, Turkusowa, Pod Złotym Jeleniem, Piwnica Pod Wieżą oraz Kawiarni Zamkowej. W restauarcjach królują potrawy wykwintnej kuchni polskiej. W pięknym zakątku nad Narwią znajduje się znakomicie przygotowane miejsce na różnego rodzaju biesiady okolicznościowe - Tawerna i Gospoda na CYplu, w których serwowane są gościom potrawy kuchni staropolskiej: dziki, jagnięcia, prosięcia z rusztu i rożna oraz żur straopolski, bigos myśliwski, babka ziemniaczana, chleb ze smalcem. Na Podzamczu znajduje się także otoczony ukwieconymi ogródkami z widokiem na Narew bar restauracyjny Kasztelanka, w którym w sezonie letnim serwowane są potrawy kuchni polskiej. W zamkowych wędzarniach wędzi się staropolskie wędliny, a w opalanych drewnem piecach chlebowych, z ciasta dojrzewajacego w lipowych dzieżach, piecze się chleb na liściach chrzanu, dębu czy tataraku. W zamkowej cukierni wypiekane są smakowite, tradycyjne polskie ciasta.

Atrakcją są niewątpliwie przejażdżki gondolami pułtuskimi. Na łodziach tych można nie tylko podziwiać uroki nadnarwiańskiej przyrody, ale takze przy dźwiękach nastrojowej muzyki zjeść romantyczną kolację na wodzie. Osobliwoscią towarzyszącą wielu imprezom organizowanym na terenie Domu Polonii są rónież wystrzały z XVII-wiecznych armat na dziedzińcu zamkowym. Na życzenie gosci zorganizowany moze być profesjonalny pokaz sztucznych ogni, walki szlachciców  i rycerzy. Aktywny wypoczynek zapewnią rowery górskie, rowery wodne, korty tenisowe, kajaki, łodzie pychowe, bilard, tenis stołowy, stzrelanie z łuków. Dzieci mogą mile spędzić czas na dobrze wyposażonym i bezpiecznym placu zabaw. Ponadto goscie mogą zażyć masaży klasycznych, kąpieli w solach ciechocińskich oraz skorzystać z sauny. która mieści się w średniowiecznych podziemiach zamkowych.

Tradycją Domu Polonii stało się organizowanie polskich świąt w Zamku: Boże Narodzenie - wspólna Wigilia skupiających wszystkich gości , spiewanie kolęd przy choince oraz staropolska kuchnia i Wielkanoc - przygotowywanie pisanek i kraszanek przy użyciu naturalnych barwników, świecenie pokarmów, rozpoczęcie rezurekcji w Bazylice salwą z zamkowych armat, rodzinne śniadanie wielkanocne.

 

Serdecznie zapraszamy do Domu Polonii w Pułtusku

       
do apteki
200 m
do bankomatu
200 m
do dworca PKS
1 km
do lasu
50 m
do plaży
20 m
do przystanku
1 km
do rzeki
20 m
do urzędu pocztowego
1,5 km
brak rabatów
Bar, bufet
Dostęp do TV
Dostęp do Żelazka
Dyskoteka, Klub
Internet WiFi
Jacuzzi
Kominek
Kort tenisowy
Lodówka
Minibar
Ognisko, Grill
Parking
Plac zabaw dla dzieci
Prysznic
Radio
Recepcja
Restauracja
Sauna
Sejf
Solarium
Winda
Wypożyczalnia rowerów
Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Konferencja
Kulig

Hotel*** Dom Polonii

Pułtusk, ul. Szkolna 11

Powołaj się na wolneNOCLEGI.net

Popularność obiektu:

7403

Popularność obiektu

31€ - 110€

140PLN - 500PLN


Mówimy w językach:

Angielski Polski
Pokój 1-osobowy 29 0
Pokój 2-osobowy 52
Pokój 3-osobowy 2
Pokój 4-osobowy 1
Apartament 8

polecane obiekty

Zamknij
Zamknij
Zamknij